28 січ. 2024 р.
Фермерка із Кривого Рогу Алла Данилова після 16 років роботи в банку вирощує тропічний батат та переробляє його на борошно і натуральні снеки – чіпси та хлібці.
Вона розповідає, що на старті, розпочавши вирощувати батат, її сім’я не розуміла ні смаку, ні користі цього продукту. Але урожайність культури захоплювала, і згодом під нього відвели окрему ділянку під капельним поливом.
“В тропічних країнах батат росте цілорічно. Його копають, коли це необхідно. Ми ж його копаємо відразу, як тільки підмерзла ботва”, – розповіла фермерка під час одного з ефірів.
Батат називають плодом довголіття, тому що він діє як загальнозміцнюючий і вітамінний засіб, має протиракову дію, відновлює еластичність судин, стимулює активність печінки і нирок.
Батат нормалізує обмін речовин, підвищує імунітет, знижує рівень «поганого» холестерину, виводить з організму важкі метали, корисний при хронічній втомі, застуді, стресах і неврозах, безсонні, вірусних захворюваннях.
До складу батату входять вітамін С, вітамін А, вітаміни групи B, магній, натрій, калій, кальцій, фолієва кислота.
СНЕКИ З БАТАТУ МАЮТЬ НИЗЬКИЙ ГЛІКЕМІЧНИЙ ІНДЕКС
Батат, сушений кубиками виробник радить використовувати для супів, борщу, при тушкуванні овочів, в рагу, для салатів. Солодкий снек можна споживати як самостійний продукт.
СУШЕНИЙ БАТАТ “МАЙСТЕРНЯ КОРИСНИХ СМАКОЛИКІВ” ПЕРЕТИРАЄ НА БОРОШНО ТА ПЕЧЕ КОРИСНІ ХЛІБЦІ ТА ФОКАЧЧУ
У асортименті – і саме борошно. Борошно з батату з жовтою м’якоттю коштує 200 грн за упаковку 500 грамів, з білою – 250 грн. Також є помаранчеве і фіолетове борошно – з відповідних кольорів коренеплоду.
До слова, борошно з батату не містить глютену, тож є здоровою альтернативою пшеничному.