top of page

Харчування під час стресу

15 трав. 2022 р.

Останні місяці ми перебуваємо в напрузі, це вплинуло і на наш спосіб харчування. Тим, хто вже трохи адаптувався до нових умов, важливо в їжі мати ментальну опору. Вона має бути смачною, повинна викликати задоволення.

З їжі маємо отримувати вітаміни, мікроелементи, мінерали та енергію. Щоб тривалий час бути ситими, потрібно вживати продукти, які містять жири: горіхи, насіння, рибу жирних сортів, різні сири, авокадо, оливкову олію, хумус. Важливою є й клітковина: овочі, зелень, ягоди та фрукти. 

 Мінімальне меню на день: на сніданок два бутерброди, один із сиром і вершковим маслом, другий — із хумусом чи оселедцем, можна додати огірок чи помідор. Можна  банан і жменьку горіхів. З таким сніданком можна розраховувати на 5-6-годинну ситість. На обід-перекус: жменька горіхів і якийсь фрукт або протеїновий батончик, можна  ще один бутерброд. На вечерю: варто приготувати страву, наповнену вуглеводами. Це може бути каша, картопля, макарони, батат і трохи білків та жирів. Запасатися потрібно тільки тими продуктами, які можна зберігати без холодильника. І, звісно, питною водою. Можна купити різні види круп. Також добре запасатися консервами із хорошим складом, горіхами та насінням, в’яленим м’ясом. Варто нагадати, що його не можна давати дітям, їм — дитяче харчування. Їжу варто брати із собою і в бомбосховище: ніколи не знаєш, наскільки затягнеться тривога. Можна захопити горіхи, фрукти, бутерброди та консерви. Головні лайфхаки: обов’язково потрібно снідати. Ваш організм повинен зранку поповнитися глюкозою для профілактики втоми і апатії. Скажіть «так» дробовому харчуванню! Їжте маленькими порціями, але кількість прийомів їжі при цьому збільште. Включайте у раціон продукти, в яких містяться білки, жири і вуглеводи в нормальній кількості. Їжте яблука, банани, ківі, полуницю, авокадо, щоб швидше вийти зі стресу. Броколі, зелень, помідори – ідеальні овочі для боротьби з нервовим напруженням.

bottom of page