top of page

Цікаві факти про вареники

1 лют. 2023 р.

Вареники – одна з головних страв української кухні. Всі ми з дитинства їмо їх з картоплею, вишнею, сиром, капустою. Але звідки взагалі взялася ця страва? Чому вареник це не пельмень? І яка правильна начинка? ТОП цікавих фактів про вареники

А ви знали, що українські вареники походять від турецької страви дюшбару? Наші прадіди настільки полюбили цю страву, що вирішили переробити її по-своєму, спростивши приготування та змінивши начинку. І спочатку вони мали назву “вараники”. Найперший пам’ятник варенику в Україні було відкрито у Черкасах у 2006 році. А на честь його відкриття місцеві жителі зварили вареник вагою 70 кг. та довжиною 174 см. У світі є понад 500 різних варіантів вареників.

В Україні для найкращих кулінарів та кондитерів є спеціальний значок і називається він «Золотий вареник». У місті Глендон (Канада) розташований великий пам’ятник варенику, висота його більше 8 метрів, а ширина – близько 4 метрів і важить він 2718 кілограмів. Він є дуже великим вареником на довгій вилці і є головною пам’яткою міста. А ви знали, що наші предки робили начинки для вареників з папороті та редиски? Напевно, це дуже незвичайно! Найулюбленіші вареники українців, за статистикою, — з картоплею та сиром, і лише потім — уже вареники з вишнями та іншими ягодами. Захоплення першого президента України – це збирати незвичайні рецепти українських вареників.

У колекції Леоніда Кравчука є вареники з начинкою з в’яленого банану, чайного листя, з язика жар-птиці, краба та вугра. Знаменитий єврейський поет Саул Чернихівський присвятив поему та музичний твір українській кухні, назвавши її «Вареники». На західній Україні вареники називають пирогами. Найулюбленішою стравою української діаспори у всьому світі є вареники! Щороку у Буковелі вже традиційно відбувається фестиваль вареників. Там же поставили рекорд з виготовлення найбільшого вареника зі снігу. Колишній президент США Білл Клінтон, будучи ще на посаді, відвідував Україну з робочим візитом. Як відомо, екс президент великий гурман і спробувавши українські вареники, був у захваті, і сказав, що вносить їх до свого списку «Must Be Served».


Джерело: https://interes-fakti.com/cikavi-fakti-pro-vareniki/


bottom of page