top of page

Штучний інтелект допоможе відновити рецепт з минулого століття

25 лип. 2023 р.

Ізраїльський стартап MAMAY Technologies створив алгоритм на базі штучного інтелекту, який визначає “об’єктивну” солодкість їжі та напоїв.

Коли досвідченому підприємцю та засновнику стартапу Ювалю Кляйну було всього шість років, він спробував напій, який змінив хід його життя.

Цей напій – «Розетта», ізраїльський солодко-гіркий напій, виготовлений із цукру та мигдалю. Коли його подають охолодженим у спекотний день, як це було цього разу в Єрусалимі в 1967 році, це «найдивовижніший напій, який коли-небудь виготовлявся», згадував Кляйн.

Підприємець давно намагався відтворити напій із «правильним» балансом між гіркотою та солодкістю. І лише після довгої кар’єри (за своє життя Кляйн заснував або став співзасновником щонайменше шести компаній) він знайшов спосіб прийти до своєї мрії.

Вісім років тому підприємець почав вивчати різні види цукру та їхню солодкість, щоб розробити ідеальний рецепт Rosetta. Зараз, щоб полегшити цей процес, Кляйн залучив штучний інтелект.

ШІ МОЖЕ ОЦИФРУВАТИ БУДЬ-ЯКИЙ СМАК І ВИЗНАЧИТИ “ОБ’ЄКТИВНУ” СОЛОДКІСТЬ ПРОДУКТУ

Розроблений алгоритм почав з оцифровки солодощів.  Для проведення фізико-хімічних випробувань продуктів харчування та напоїв використовується лабораторне обладнання. Тести аналізують молекули цих продуктів.

Розуміння впливу молекул на смак і запах дозволяє MAMAY об’єктивно визначити профіль солодкості. Програмне забезпечення, засноване на ШІ та обробці великих даних, може кількісно показати вплив солодкості на основі більш ніж 70 прийнятних підсолоджувачів у їжі та напоях.

Стартап уже співпрацює з виробниками води, кави, молока та чаю, які можуть використовувати ШІ для визначення смаку власного продукту, а також продукту своїх конкурентів.

У найближчі місяці MAMAY запропонує послуги з солоності, гіркоти, кислинки та гостроти.


https://newfood.media/2023/07/18/shtuchnyy-intelekt-dopomozhe-vidnovyty-retsept-z-mynuloho-stolittia/


bottom of page