top of page

Що відбувається з організмом, коли ви їсте сало?

25 лист. 2023 р.

З приходом морозів наш організм починає відчувати підвищену потребу в жирнішій їжі - саме вона дає необхідну енергію для того, щоб пережити холодну пору року. Сало - один із найбільш поживних та корисних зимових продуктів. Лікар-фітотерапевт Євген Шмерко розповів Sputnik не лише про корисні, а й лікувальні властивості сала.

У чому користь сала?

Фахівець розповідає, що у 60-х роках американські вчені висловили судження про величезну шкоду тваринних жирів. Зокрема, стверджувалося, що саме тваринні жири є причиною розвитку атеросклерозу судин та набору зайвої ваги. І що стало альтернативою? З'явився маргарин, що складається із шкідливих трансжирів, а потім і горезвісне пальмове масло. Парадоксально, але саме вони і провокують інфаркти, інсульти, ожиріння та атеросклероз.

"Сало - це справжній суперфуд, який за своїми корисними властивостями, наприклад, випереджає модну оливкову олію. У салі містяться вітаміни В1, В2, В6, В9, С, РР, А, Е, D, а також жиророзчинні кислоти. Багато сало кальцієм, марганцем, магнієм, фосфором, калієм, цинком, натрієм, міддю, залізом та дуже потужним антиоксидантом – селеном. До слова, близько 80% людей відчувають нестачу в цьому незамінному мікроелементі", - зазначає лікар.

Часто сало називають "зимовим вітаміном" - у ньому на 1 г міститься 9 ккал, тому натуральний продукт допомагає впоратися з холодами та відмінно заряджає енергією.

Сало - справжній лікар, тому що має безліч корисних властивостей для організму. Продукт має жовчогінні та протипухлинні властивості, регулює обмін речовин. Експерт рекомендує сміливо їсти сало при травмах опорно-рухового апарату, артритах, артрозах, бронхітах, сухому кашлі, екземах, захворюваннях нирок та печінки, сечового міхура, простатиті, опіках, обмороженнях та загальної слабкості.

Цікавий факт про сало - воно дуже благотворно впливає на легеневу тканину. "Справа в тому, що наші альвеоли вкриті спеціальною речовиною-сурфактантом, у складі якої є жири. Вони стоять на захисті нашого імунітету і захищають легені від проникнення вірусів і бактерій", - пояснює лікар-фітотерапевт.

Тому зараз, у зимовий період, особливо актуально включити до свого раціону хоча б невеликий шматочок сала. До того ж, це стане чудовою профілактикою коронавірусної інфекції.

У салі міститься холін – речовина, яка очищає та бореться з холестерином. Багато хто здивується, але сало не викликає захворювань кровоносних судин, а, навпаки, служить відмінним превентивним заходом у виникненні атеросклерозу та тромбів.

Завдяки арахідоновій кислоті сало здатне очищати кровоносні судини від атеросклеротичних бляшок. Варто зауважити, що сало є одним із небагатьох продуктів, який містить цю цінну поліненасичену кислоту, яка є джерелом захисних білкових структур у організмі людини, а також перешкоджає відкладенню холестерину.

Без цієї чудо-кислоти ми стаємо надзвичайно вразливими для різноманітних інфекцій. Цікаво, що арахідонової кислоти в салі міститься вдесятеро більше, ніж у вершковому маслі.

Також сало впливає на підвищення гостроти зору, пам'яті та уваги. І, взагалі, в цілому має сприятливу дію на нервову систему. З-за цієї якості препарат ще називають природним антидепресантом.

Скільки сала можна з'їдати

Сало – все-таки висококалорійний продукт – на 100 г припадає близько 800 ккал. Тому з'їдати його бажано у першій половині дня. Вранці продукт допоможе вигнати жовч у кишечник та посилить перистальтику кишечника. Оптимальна денна норма сала на день для здорової людини – 30 г продукту.

https://agriteka.com/1420-scho-vdbuvayetsya-z-organzmom-koli-vi-yiste-salo.html


bottom of page