top of page

Що означають зірочки і букви на етикетках коньяку?

30 черв. 2024 р.

Коньяк абсолютно заслужено вважається благородним та вишуканим алкогольним напоєм. Визначення витримки – справа непроста. Без спеціальних навичок та досвіду більшість людей навряд чи зможе сказати хоч щось конкретне за одним лише смаком, ароматом та кольором цього спиртного напою. Більшість характеристик даного напою залежать від того, скільки часу коньяк провів у дубовій бочці.

Виробництво коньяку – справа непроста. Витримкою вважається лише той час, який провів напій у безпосередньому контакті з деревом. Традиційно вважається, що справжній коньяк роблять у Франції. Втім, сьогодні цей напій успішно випускають у всьому світі. Оскільки коньяк може мати різні характеристики, виробники використовують спеціальне маркування для їх уточнення. Зірочки на етикетці є маркуванням, а не просто пафосним маркетинговим оформленням. Кожна зірка – 10 місяців витримки.


Латинське «французьке» маркування коньяків

Літера С (Cognac) – означає лише те, що в пляшку справді було налито коньяк. Літера Е (Special) – означає високу якість, те, що цей коньяк «спеціальний». Літера О (Old) означає те, що коньяк витримували щонайменше кілька років. Літера V (Very) – слово «дуже». Літера S (Superior) - "чудовий", позначає високу якість продукту. Літера P (Pale) вказує на те, що коньяк "світлий", а Х (Extra) відносить напій до високого класу за якістю.


Зазначені літери можуть комбінуватися, в результаті чого виходять позначення, наприклад, VS - "дуже чудовий", напій з витримкою від 2.5 років або VO - "дуже старий", напій з витримкою не менше 3 років. Поєднання VSOP означатиме, що у пляшці «дуже старий світлий коньяк», напій із витримкою від 3 років. Найкращим коньяком вважається той, що отримує маркування XO – «екстра старий», його витримка становить від 6 років.

https://mors.in.ua/main/3913-shcho-oznachaut-zirochky-i-bukvy-na-etyketkakh-koniaku.html


bottom of page