top of page

Що пити у спеку: 6 напоїв, які допоможуть організму легше переносити спекотну погоду

5 серп. 2024 р.

Аномальна, виснажлива спека ще якийсь час протримається на території України. У дні, коли ані кондиціонер, ані вентилятор та душ не справляються повною мірою, не варто забувати про один з найдоступніших методів полегшення стану — вживання достатньої кількості рідини. Гард.City зібрав для вас невеличку добірку напоїв, які допоможуть тамувати спрагу та пережити спеку.

Квас — тонізуючий напій

Завдяки вмісту вуглекислоти та амінокислот квас допомагає досить швидко побороти спрагу.

Але, звісно, що йдеться саме про домашній квас. Те, що можа купити в магазині — зазвичай псевдоквас із купою стабілізаторів, консервантів, барвників тощо, що не надто вже й корисне для організму, а часто і навпаки — може нашкодити.


Лимонад

Знову ж таки, спеціалісти говорять про напій домашнього приготування.

Рецептів лимонаду безліч. Але найпростіший — це взяти декілька лаймів або лимонів, листя м’яти, корінь імбиру і все це залити водою.

Пропорції кожен може обрати під себе. Адже скільки людей, стільки й рецептів. Готовий напій варто залишити на деякий час в холодильнику. Часто вживати лимонад ані медики, ані дієтологи також не рекомендують — організм людини по-різному реагує на кислоту, яка може викликати різні побічні реакції.


 Сік

І знову ж таки найкращий варіант — сік, зроблений власноруч, фреш. Спеціалісти радять будь-який сік розводити водою у пропорції 1:1.

Цим напоєм також не рекомендовано зловживати: однієї-двох склянок на день цілком досить.


 Кисломолочні продукти

Також фахівці радять кисломолочні продукти (кефір, питний йогурт, ряжанку), котрі за рахунок органічних кислот добре справляються зі спрагою.

Але, якщо  маєте проблеми із засвоєнням лактози, то цей варіант не для вас. Навіть розбавлене водою молоко може лише нашкодити і додати до вашої спраги іншого клопоту.


 Чай

Тут вже менше протипоказань і більше варіантів нашвидкоруч зробити тонізуючий напій: чорний чай, з мелісою, м’ятою, імбиром, лимоном тощо.

Також радять тамувати спрагу саме гарячим чаєм, як це роблять звиклі до спеки народи Східних країн. Важливо — не забувати про кофеїн, якого у чорному чаї зазвичай більше, ніж у міцній каві. Тому для вгамування спраги у спеку краще обирати зелений чай.



Вода

Мабуть, найпростіше, що можна собі дозволити у спеку. Також це найбезпечніша і найнеобхідніша для організму рідина.

Якщо проста вода вже не «заходить», можна вичавлювати до склянки трохи лимонного соку. Але, що б ми не вигадували, найкращою є саме проста вода — без газу, кислоти, барвників. А усі напої, про які ми згадували вище, краще чергувати зі звичайною водою. Вона точно не нашкодить. Не забувайте — ми ж і самі на 75% складаємось з води.

Але зауважте, що вода не має бути крижаною. Як це не дивно звучить, вживання надто холодної води може призвести до перегріву, тому що вона швидко та різко охолоджує організм, тож мозок отримує сигнал організм — потрібно швидко зігріти. Кров від рук, ніг і голови перерозподіляється до шлунку, внаслідок чого можуть виникнути запаморочення, спазми в животі. А ще зростає ризик спіймати ангіну чи бронхіт. Тож опитмальна температура води — кімнатної температури чи на 1-2 градуси нижче.


А як же кава та пиво?

У спеку варто відмовитися від кави, солодкої газованої води та алкогольних напоїв.

Невеличку філіжанку кави варто дозволяти собі тільки уранці, тому що цей напій прискорює виведення рідини із організму. Тож  до чи після кави потрібно випити склянку води.

Солодкі газовані напої спочатку дають ілюзію втамування спраги, проте через високий вміст цукру незабаром у крові підвищується рівень глюкози, і вам знову хочеться пити.

Алкогольні напої у спеку ще більше шкодять організму, ніж зазвичай і можуть призвести до стрибків тиску, запаморочення, непритомності та зневоднення організму. Олександр Гурський

Журналіст


https://thegard.city/cards/307381/scho-piti-u-speku


bottom of page