top of page

Як італійці їдять макарони й не гладшають

18 вер. 2023 р.

4 секрети для жінок, які допоможуть не набирати вагу після 40 років

За останніми даними, кожен українець зʼїдає 4-5 кг макаронів на рік. Це вуглеводи, тому ризик для фігури є очевидним. Але є секрети, які допоможуть уникнути зайвої ваги.

Ті, хто був в Італії, могли помітити, що більшість італійців не скаржаться на зайву вагу. Хоча пасту з різними соусами вони їдять мінімум двічі на день.

Експерти повʼязують це зі звичкою мешканців цієї країни — вставати із-за столу трохи голодними. Ще італійці не їстимуть переварену пасту, вона має бути аль денте, що допомагає швидкому травленню.

Разом з макаронами вони їдять багато овочів, риби та уникають червоного мʼяса та оброблених продуктів. В основі соусів до пасти — корисні оливкова олія та свіжі орегано, базилік.

Як їсти макарони й не гладшати:

Їжте макарони невеликими порціями, не більше 200-250 г. Інші продукти — це нежирне мʼясо, овочі, оливкова олія, зелень

Готуйте пасту аль денте, переварена паста призведе до стрибка рівня глюкози в крові, що призводить до швидкого почуття голоду

Ще одна порада стосується температури готових макаронів. Трохи охолодіть їх і не їжте надто гарячими. У холодній страві глікемічний індекс буде нижчим. Для людей із цукровим діабетом радять заздалегідь зварити макарони, охолодити в холодильнику та розігріти перед їдою.

Уникайте калорійних соусів на основі вершків або вершкового масла. Не використовуйте кетчуп та майонез

Їжте макарони з великою кількістю тушкованих овочів.

Які макарони найкорисніші?

З борошна твердих сортів, бажано із цільнозернового борошна, житні та гречані макарони. Зазвичай про це вказано на етикетці. Цільнозернові макарони містять цинк, калій, магній, кальцій, залізо та клітковину, яка покращує травлення та дозволяє довше відчувати ситість.

https://shuba.life/articles/16475-yak-italijci-yidyat-makaroni-j-ne-gladshayut


bottom of page