top of page

13 українських сирів визнані найкращими у світі: з бюряком, кавою та митою скоринкою

4 лист. 2023 р.

13 українських сирів вибороли звання кращих у світі на World Cheese Awards 2023 у Норвегії

Цього року на міжнародному конкурсі, який завершився 28 жовтня, було заявлено 4502 сири із 43 країн світу. Українські смаки на міжнародній арені представляли 23 зразки.

«Другий рік поспіль українські сири завойовують серця світової сирної спільноти. 13 нагород — чудовий результат на такому масштабному конкурсі», — говорить Оксана Чернова, сирна експертка ProCheese, офіційного представника України на WCA.

Минулого року переможців з України, які вибороли золото, бронзу та срібло, було також 13. 

На World Cheese Awards 2023 бронзу отримала копчена моцарела Lel’, «Гауда з паприкою», «Напівтвердий сир середньої зрілості», сир із білою пліснявою по типу «Камамбер» із козиного молока виробництва Zinka, а також сир із білою пліснявою з козиного молока та з додаванням буряка «Софія» від «Сиромана».

Свіжий витриманий сир «Говерла» та сир із білою пліснявою «Лісова пісня» львівського виробника «Гарбузовий рай» нагороджений “сріблом”. Також срібну нагороду отримали:

витриманий сир «Старий Стрий з кавою», напівтвердий сир «Мукко» з трюфелем («Мукко»)

твердий витриманий «Український» (Zinka)

сир «Массімо» з митою скоринкою («Джерсей»).

Два сири нагороджені “золотом”. Це – козиний напівтвердий сир «Мотря» від «Станіславської Сироварні» і витриманий козиний сир «Твердий з пажитником» виробництва Zinka.

Світовим переможцем World Cheese Awards 2023 року став Nidelven blå. 

Це насичений блакитний сир родом із Норвегії, що вироблений із пастеризованого коров’ячого молока. Родзинкою сиру є приємна мармурова сирна маса та блакитна пліснява.

До речі, сир Nidelven blå вже не вперше здобуває перемогу на World Cheese Awards: 2018 року він отримав Gold, а в 2019 — Super Gold нагороди.

https://newfood.media/2023/10/31/13-ukrainskykh-syriv-vyznani-naykrashchymy-u-sviti-z-biuriakom-kavoiu-ta-mytoiu-skorynkoiu/


bottom of page