
Капрельянц Л.В. Біологічна хімія з основами фізіології харчування: курс лекцій. –
Вид. 4-е, переробл. і допов./Л.В. Капрельянц. – Харків: Факт, 2023. – 228с. -
Бібліогр.: с.227-228
Авторський курс лекцій «Біохімія з основами фізіології харчування» викладається на протязі багатьох років в Одеському національному технологічному університеті .
Метою відповідної навчальної дисципліни, за словами автора, є «надання теоретичних знань та практичних навичок визначення якості продукції харчової промисловості, самостійне осмислення закономірностей та суттєвості біохімічних процесів, які відбуваються при виробництві та зберіганні харчових продуктів».
Видання складається з чотирьох модулів.
До першого модуля «Статична біохімія. Організація і склад живих організмів. Білки та нуклеїнові кислоти» включені три лекції, в яких розкриваються основні структурні елементи живої матерії, білкові речовини, амінокислоти, нуклеїнові кислоти та інші сполуки нуклеотидної природи.
Другий модуль присвячений розгляду питань статичної біохімії, вітамінів, біоактивних речовин,ферментів, їх будови та властивостей.
Лекції третього модуля висвітлюють: основні положення про обмін речовин і енергії;
визначення, функції та будова ліпідів; процеси обміну амінокислот та білків.
Матеріал четвертого модуля присвячений харчовій промисловості. Розглядаються біохімічні процеси при зберіганні, переробці харчової сировини, готової продукції. Викладені поняття сучасної нутриціології, теоретичні основи та роль харчування в забезпеченні життєдіяльності людини.
